BİRİMLERİMİZ

DİŞ TEDAVİLERİ

Kanal Tedavisi

KANAL TEDAVİSİ

Dişin sinir ve damarlarının bulunduğu pulpa bölgesi açığa çıktığında ve/ya dişin kökünde iltihap oluştuğunda, sinirler ve damarlar çıkarılır ve özel maddelerle doldurulur. Dişin durumuna göre tek ya da bir kaç seans sürebilir.


Diş Çekimi

DİŞ ÇEKİMİ

Son çare olarak görülen dişin çekimi, başka hiçbir şekilde tedavi edilemeyen durumlarda uygulanır. Basit bir çekim, lokal anestezi uygulamasının ardından sadece birkaç dakika sürer. Hastaya bağlı olarak, lokal anestezi uygulanamayan durumlarda genel anestezi de uygulanması tercih edilebilir.


Diş ve Diş Eti Temizliği

DİŞ VE DİŞ ETİ TEMİZLİĞİ

Diş minesi üzerindeki diş taşlarını (tartarı) temizleyen, dişteki lekelerden de arınıp sağlıklı, beyaz dişlere kavuşmanızı sağlayan bir işlemdir. Hasta neredeyse hiç acı hissetmez ve tüm işlem 30dk kadar sürer.


İmplant Tedavisi

İMPLANT TEDAVİSİ

Geleneksel kaplama ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlayan implantlar, çeşitli sebeplerle kaybedilen veya çekilen dişlerin yerine yerleştirilen yapay titanyum veya zirkonyum diş kökleridir. İşlem, her bir implant için 15-20dk sürer. İşlem sonrasında yapay köklerin kemikle kaynaşması için 2-3 ay beklenir.


Kuron Kaplama Çözümleri

KURON KAPLAMA ÇÖZÜMLERİ

Kuron kaplama, bir dişin görünen kısmının üzerinin kaplanmasıdır. Zarar görmüş bir dişin üzerine yerleştirildiğinde hem dişi güçlendirir, hem de doğal bir görünüm kazandırır. İhtiyaca göre metal destekli porselen, zirkonyum porselen veya seramik gibi materyeller kullanılarak uygulanır.


Köprü Diş Protezi

KÖPRÜ DİŞ PROTEZİ

Eksik dişlerin iki yanına kuron kaplama yapılarak, eksik dişin bulunduğu yere de kuron kaplama yerleştirilerek uygulanan proteze köprü protezi ismi verilir. Kuron kaplama çözümlerinde belirtilen materyellerden herhangi biriyle uygulanabilir.


DİJİTAL TANI ve TEDAVİLER

T-Scan Oklüzyon Analizi

T-SCAN OKLÜZYON ANALİZİ

Protez, kaplama, dolgu vb diş restorasyonları ve ortodontik tedaviler sonrasında bozulan ağız dengesinin bilgisayar yardımıyla düzeltilmesi amacı güder. Hastaya ince film kalınlığında bir sensör ısırtılarak uygulanan acısız ve ağrısız bu işlem, 30dk - 1 saat arasında sürer.


Elektromiyografi

ELEKTROMİYOGRAFİ

Çene eklemi rahatsızlıklarında, çiğneme kaslarındaki aktivitenin ölçülmesi için kullanılan bir tanı yöntemidir. Çiğneme kaslarının üzerine yapıştırılan elektrotlarla yaklaşık 20-30dk içinde tanı konulabilir. Acısız ve ağrısızdır.


PORTTITOR RISUS

Aliquam adipiscing ornare, Fusce ut aliquet, Quisque fermentum, Crasturpis, Fusce ut aliquet

PRICE $23 - $34
Dijital Laboratuvar Hizmetleri

DİJİTAL LABORATUVAR HİZMETLERİ

Kuron, kaplama ve lamine sistemlerin 24 saat içinde tamamlanabilmesine olanak veren dijital diş üretimi sistemleridir.


Çene Eklemi Vibrasyon Analizi (JVA)

ÇENE EKLEMİ VİBRASYON ANALİZİ (JVA)

Çene eklemi içerisinde hasar olup olmadığı, varsa hasarın boyutlarının anlaşılabilmesi için kullanılan acısız ve ağrısız bir tanı yöntemidir. Yaklaşık 3dk içerisinde tanıyı koymak mümkündür.


Tens Uygulaması

TRANSKÜTANÖZ ELEKTRİKSEL SİNİR STİMÜLASYONU (TENS) UYGULAMASI

Çene kilitlenmesi olarak da bilinen akut kas spazmlarını çözmek için elektrotlar kullanılarak çenenin rahatlatıldığı bir yöntemdir. Rahatsızlığın şiddetine göre 15-30dk sürer, ağrısız ve acısızdır.


ESTETİK ÇÖZÜMLER

Diş Beyazlatma (Bleaching)

DİŞ BEYAZLATMA

Dişlerinizin rengini 2-3 ton açmak için, kimyasal bir karışıma mor ötesi ışık (lazer) verilerek uygulanır. Diş ve diş eti temizliğinin ardından, klinikte yaklaşık 45dk süren tek bir seansta tamamlanır.


Telsiz Ortodontik Tedavi (Invisalign)

TELSİZ ORTODONTİK TEDAVİ (INVISALIGN)

Invisalign, diş teli yerine dişe takılan şeffaf bir plaktır. 2 haftada bir yenilenen bu plaklarla yapılan ortodontik tedavi, geleneksel tel tedavisiyle karşılaştırıldığında hem daha konforlu, hem de daha estetiktir. Tedavinin süresi ve kullanılacak plak sayısı ortodonti uzmanı tarafından belirlenir.


Ortodontik Tedaviler

ORTODONTİK TEDAVİLER

Çapraşık dişlerin düzeltilmesini sağlayan uzun süreli tel tedavileridir.


Estetik Dolgular

ESTETİK DOLGULAR

Çürük, kırık dişleri onarmak, dişlerin arasındaki boşlukları veya renk bozukluklarını gidermek için kullanılan kompozit dolgular, dişin kendi renginde estetik bir görünüm sağlar. Uygulaması 15dk - 1 saat arasında sürer.


Lumineers (Hollywood Smile) Çözümleri

Lumineers (Hollywood Smile) Çözümleri

Dişlerinizin kontak lens inceliğindeki porselen yapraklarla kaplanarak, görüntüsünün güzelleştirilmesidir. Klasik lamine kaplamalardan farklı olarak, çoğu zaman dişlerin kesilmesine gerek kalmadan kolayca uygulanabilir. İlk seansta ölçü alınır, 2-3 gün sonra yapılan ikinci seansta ise en fazla 1 saatte uygulama tamamlanır.